Статті

Гриби-ліки

13.11.2018

Про користь грибів і чому їх потрібно їсти.

Ви ніколи не задумувалися, як в природі все надзвичайно геніально влаштовано, щоб людина в різні пори року, була здоровою та вижила? Наприклад, сезонні овочі, фрукти, ягоди, горіхи, гриби – все в свій час дає плоди, компонентів яких організм потребує саме в цей час року.

Сьогодні мова про гриби, про їхню користь. Почитавши інтернет, може скластися враження, що гриби – це лише клітковина, і рослинний білок, який вкрай погано засвоюється і толку з грибів мало.

Але це не так. Гриби корисні для імунної системи.
Гриби цінні для імунної системи, особливо – для тих, хто страждає на різні види алергій.
Так, це не зовсім добре, коли імунна система реагує на пилок або пилюку, але це також означає, що з таким же завзяттям імунна система накидатиметься і на різні види пухлин.

Гриби містять унікальні речовини – міконутрієнти, які природнім чином зміцнюють наш імунітет, сприяючи виробленню антитіл.

Був проведений цікавий експеримент: дві групи людей харчувалися однаково, лише люди з однієї групи ще додатково з’їдали чашку варених шампіньйонів.
Вже через тиждень в них на 50% збільшився рівень імуноглобулінів IgA, а потім тримався ще тиждень.

Гриби мають протизапальні властивості. Особливо вони виражені в лісових грибах, але навіть звичайні шампіньйони також мають ці властивості, тому гриби бажано вживати регулярно, хоча б раз в тиждень.

Захищають від старіння та хвороб.
А ще гриби містять надзвичайно цінну амінокислоту, яка називається ерготіонеїном. Коли ми їмо гриби, ерготіонеїн переноситься спеціальними білками до тих місць в організмі, які найбільше потерпають від оксидантного стресу – кришталика ока, кісткового мозку, захищаючи їх від руйнування.

Вчені навіть вважають ерготіонеїн цитопротектором, тобто речовиною, яка захищає клітини.

Механізм дії ерготіонеїну — захист ДНК мітохондрій – найдрібніших утворень в клітині, які виробляють енергію та вільні радикали і страшенно чутливі до ушкоджень (забруднення, тривалий стрес, інтоксикація і тд).

На відміну від всіх антиоксидантів, ерготіонеїн може проникати через мембрану мітохондрій.

А ще гриби корисні для профілактики атеросклерозу, жирового гепатозу (ожиріння печінки) і ожирінні взагалі.

Ерготіонеїн є в різних грибах і що важливо, стійкий до нагрівання, на відміну від іншої токсичної речовини, яка при варінні грибів руйнується – агаритину (а при сушінні – не руйнується, тому попередньо треба сушені гриби замочити та проварити.

Як готувати гриби?
Не смажте, лише відваріть.
Можна поєднувати практично з усіма стравами: кашами, овочами, яйцями.

Гриби – це рослинний білок, який краще засвоюється, якщо гриби максимально подрібнити – зробити крем-суп або грибний паштет.

А ще гриби вкрай низькокалорійні, але містять клітковину, тому добре насичують і незамінні при схудненні.

Тому їжте гриби, збирайте їх і насолоджуйтеся надзвичайною порою року:)

На фото: гриби, які я сама назбирала недалеко від свого дому і страви з них – омлет з грибами та гриби з додаванням вершків.

Посилання на наукові дослідження:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4258329/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1193547/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK424937/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4056650/

Читайте більше на Facebook: facebook.com/O.Skytalinska
Дивіться відео на Youtube: youtube.com/user/skytalinska
Слідкуйте за новинами у Instagram: instagram.com/dr.skytalinska/